Navigace

Obsah


 

 

Stránka

MUZIKÁL NOC NA KARLŠTEJNĚ SE HRAJE NA NÁDVOŘÍ MNÍŠECKÉHO ZÁMKU!


Písně Karla Svobody, hladová koza, koně, vévoda Bavorský Jan Rosák, král Cyperský Pavel Jančařík, Pešek Lumír Olšovský nebo Pavel Vítek. Bavit se budete určitě.
 
Mníšek pod Brdy – Rozmarný filmový muzikál Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně známe dozajista všichni. Vybavuje se nám důstojný Vlastimil Brodský v roli císaře Karla IV., překrásná Jana Brejchová coby Eliška Pomořanská, neposlušná to manželka císaře, která jako první žena pronikla na Karlštejn v mužském přestrojení, aby tu přišla na to, že ji Karel skutečně miluje. Možná také vzpomenete na prostořekou Alenu. Touží po svém Peškovi, který je až krutě opatrný na své cestě za rytířskými ostruhami. Jenže, bez nich svatba nebude. Alena se rozhodne bojovat. A je tu sázka. I ona stráví noc na hradě a nutně potřebuje, aby ji někdo poznal. Možná však hraje roli muže až příliš dokonale. Kdo tohle  rozmotá? No přece láska.  Příběhem se nechal inspirovat Miloslav Frýdl, sednul, napsal scénář a zrežíroval divadelní podobu muzikálu, který před téměř 130 lety napsal Jaroslav Vrchlický.
 
Pokud si myslíte, že hrát Noc na Karlštejně na mníšeckém zámku je troufalé a žNoc na Karlštejně na mníšeckém zámkue filmové podobě se nic nevyrovná, doporučuji vám na Mníšek zavítat. Co vás čeká? Nádherné secesní nádvoří se skvělou akustikou, hity Karla Svobody, šermíři, tanečnice, metači ohně, jedna hladová koza, Jan Rosák, Lumír Olšovský i Petr Jančařík. Prostořeká Alena, nešťastná císařovna i Pavel Vítek, který si máčí nohy ve škopku, čichem kontroluje čistotu svých ponožek a to přímo před vašimi zraky.
 
Tak to zkraťme: Skvělé výkony herců i zvířat, dobrý scénář, zábava od začátku až do konce. Důkazem je šestá sezóna vyprodaných představení pod taktovkou Miloslava Frýdla.
Vstupenky již v prodeji. Jednotná cena 190 Kč. V ceně prohlídka části expozice II. okruhu bez výkladu průvodce, která je věnována bydlení drobné šlechty za první republiky.
 
 
PROGRAM V PÁTEK A V SOBOTU: 24. června, 25. června na nádvoří zámku
Od 20.30 - začátek představení Noc na Karlštejně
 
Předprodej na tel: 318 590 261
 
Další informace poskytne:
http://www.zamek-mnisek.cz/, tel.318 590 261
Ing Jana Digrinová, kastelánka, mnisek@stc.npu.cz

20. 6. 2011

18.6.2011 vás zveme na Slavnosti vína do Mníšku pod Brdy,


Slavnosti vína 2011


6. 6. 2011

Koncert s tancem se skupinou KEKS, Hostinec u Káji Maříka, amfiteátr, 17.6.2011


Koncert KEKS

 


6. 6. 2011

Skalecká pouť 2011 a Mníšecká pouťová neckyáda


Skalecká pouť se uskuteční o víkendu 16. - 17. července
 
Sváteční den začne tradičním procesím na Skalku a mší svatou pod širým nebem, kterou bude celebrovat vzácný host, titulární biskup marcelliánský a pomocný biskup pražský, mons. Václav Malý. Bohoslužba bude doprovázena Mníšeckým chrámovým sborem.
 
Poté se uskuteční vernisáž výstavy v interiéru kostelíka sv. Maří Magdalény a koncert klasické hudby. V kostelíku představí výběr ze své tvorby Richard Pachman, známý skladatel, klavírista, zpěvák, spisovatel a výtvarník.  Na pódiu před kostelíkem po vernisáži vystoupí Muzika Podberdensis. V sále kláštera bude možno si prohlédnout obrazy a grafiku Heleny Cejnarové z Liberce.
 
Na náměstí F. X. Svobody bude dopoledne zahájen jarmark a trh. V odpoledních hodinách bude probíhat program na hlavním pódiu ve spodní části náměstí. Jeho magnetem bude jistě více než hodinový koncert skupiny Kryštof, jemuž bude mimo jiné předcházet vystoupení úspěšných zpěváků a zpěvaček ze soutěže Brdský kos. Celý slavnostní den uzavře koncert skupiny Bůhví.
 
Nedělní dopoledne patřívá divadlu pro děti na farní zahradě a nejinak tomu bude i tentokrát. Odpoledne vypukne na Zadním rybníku druhý ročník Mníšecké pouťové neckyády. Zábavná přehlídka všem možných i nemožných plavidel a kostýmů měla v prvním ročníku veliký úspěch a tak se všichni těší na pokračování nové tradice. Pak neváhejte a přineste své plavidlo. Vezměte na vodu své loďky, čluny, kajaky, vory, necky, prostě cokoli co plave (alespoň chvíli). Všechny aktivní účastníky s plavidlem odměníme. Těšit se můžete také na lanové aktivity, aquazorbing, grilování a pěnivý mok a vodácké písničky kapely Třehusk.
 
Víkendový kulturní program Skalecké pouti uzavře slavnostní koncert duchovní hudby v kostele sv. Václava.
 
Lucie Bílá při loňském koncertu, letos skupina KryštofMníšecká neckyáda

24. 5. 2011

Dětskou pěveckou soutěž Brdský kos 2011 bude moderovat Vladimír Čech. Přijeďte se 28.5. podívat na mníšecký zámek


Brdský kos 20111
 
Soutěž se koná v sobotu 28. května 2011,  a to opět na krásném nádvoří Státního zámku Mníšek pod Brdy. Předpokládaný začátek soutěže je ve 14 hodin, počátek registrace soutěžících ve 13 hodin. Ukončení bude kolem 18 hodiny.
 
Porota bude jako vždy milá a laskavá. V jejím čele bude zpěvačka a herečka Zora Jandová, dalšími porotci budou jazzový hudebník Jakub Noll Eva Jarolímková, zpěvačka Patronek. Soutěž bude moderovat Vladimír Čech, známý herec a populární moderátor.
 
Kromě originální sošky Brdského kosa, kterou pro vítěze jednotlivých kategorií tradičně vyrábí mníšecká  keramička Zuzana Zápalová, je připravena pro úspěšné zpěváky řada dalších hodnotných cen. Loni to byly např. fotoaparáty, MP3 a další elektronika. V závěru soutěže bude udělena Cena diváka (napříč věkovými kategoriemi). Úspěšní zpěváci se představí divákům na náměstí v rámci kulturního programu Skalecké pouti 2011, kde se budou moci setkat i s Richardem Krajčem a skupinou Kryštof.
 
Soutěž Brdský kos se koná pod záštitou Ing. Petra Digrina, Ph.D., starosty města Mníšek pod Brdy.
 
Budeme rádi, pokud se s Vámi setkáme v sobotu 28. května 2011 na nádvoří Státního zámku Mníšek pod Brdy. Těšíme se na Vás.
 
Miloš Navrátil
Město Mníšek pod Brdy

17. 5. 2011

Soutěž o putovní Pohár za nejlepší Kájovy rozpíčky


Vyhlašujeme soutěž pro všechny kuchaře a kuchařky o putovní

Pohár za nejlepší Kájovy rozpíčky

 Soutěž se bude konat v sobotu 4. června 2011, jako součást prvního Brdského farmářského trhu. Soutěžící se mohou registrovat hlásit na adrese:
mks@mnisek.cz nebo na telefonu 318 592 280.

Pravidla:

 Kájovi rozpíčky
 kynuté pečivo
 množství - pekáč
 vhodné je předem se registrovat
 předání výrobků od 9:00 do 10:00 hodin
 10:00 – 10:45 hodnocení poroty
 vyhlášení výsledků v 11:00 hodin
 zajímavé ceny pro nejlepší účastníky

Více informací k organizaci bude zveřejněno na www.mnisek.cz

 


10. 5. 2011

Brdský farmářský trh - poprvé 4.6.2011, Mníšek pod Brdy


Farmářský trh na Mníšku se bude poprvé konat první sobotu v červnu

 
Biovýrobky a zboží od prvoprodejců – to bude hlavním tématem Mníšeckého farmářského trhu. Ten je naplánován na první sobotu v měsíci červnu, tj. 4. 6. 2011, na náměstí F. X. Svobody.
 
Součástí Brdského farmářského trhu bude také soutěž pro všechny kuchaře a kuchařky o putovní Pohár za nejlepší Kájovi rozpíčky.

Jak se ukazuje, domácí výpěstky jsou mezi lidmi žádané. Poptávka po zdravém a čerstvém zboží je čím dál tím větší. Snahou tedy bude přivést do Mníšku co nejvíce farmářů, zemědělců i domácích pěstitelů. Na trzích budou své výpěstky a výrobky nabízet sami producenti zeleniny, ovoce, masných výrobků. Zastoupeny by měly být i výrobky z ovčího či kozího mléka, ale také sazenice, rostliny, květiny a další. Zjednodušeně řečeno, cílem farmářských trhů je oslovit zejména ty, kteří preferují přímý nákup čerstvých potravin od zemědělců před návštěvou obchodních center nebo dávají přednost typicky českému zboží, resp. zboží z regionu.

Tímto také nabízíme všem místním i okolním zájemcům o prodej, stejně tak zájemcům o rozpíčkovou soutěž, aby se registrovali a ohlásili na adrese: mks@mnisek.cz nebo na telefonu 318 592 280. Více informací k organizaci bude zveřejněno na internetových stránkách města.

10. 5. 2011

Staročeské máje 2011, 14.5.2011, Mníšek pod Brdy


1


10. 5. 2011

Prvomájová ZUMBAsession v Mníšku!


1

 


27. 4. 2011

Obec Bratřínov výhodně pronajme obchod!


Obecní úřad Bratřínov

nabízí k dlouhodobému pronájmu

OBCHOD POTRAVIN

za velmi výhodných podmínek.


Tel./Fax 257 770 477

E-mail.: bratrinov@gmail.com
 

Mob.tel.: 724 130 437


26. 4. 2011

Stránka