Navigace

Obsah


 

 

Stránka

Zájezd do Stavovského divadla, pořádají Čisovice


O b e c    Č i s o v i c e
 
p o ř á d á
 
v neděli 5. června 2011
 
zájezd
 
do Stavovského divadla
 
n a     h r u
 
„K u p e c    B e n á t s k ý“
 
Hrají:  Jiří Štěpnička, Jan Dolanský, Bronislav
             Poloczek, Jakub Prachař…….
 
Cena vstupenek:      100,- Kč
 
Odjezd autobusu:    ve 17,30 hod. od požární zbrojnice v Čisovicích přes Bojov
 
 

Přihlášky přijímáme na OÚ Čisovice do 31.5.2011


5. 4. 2011

Novinky.cz: Podvečerní prohlídky na loutkovém okruhu na zámku v Mníšku


Novinky.cz

Podvečerní prohlídky na loutkovém okruhu na zámku v Mníšku

Mníšecký zámek připravil na sobotu 5. března od 16.00 další netradiční program pro rodiny s dětmi. Podvečerní prohlídky, na kterých se děti setkají s loutkami v životní velikosti. A nejsou to loutky lecjaké.

Vznikly na motivy pověstí a pohádek, které se k malebnému zámku za Prahou, vztahují. Třeba takový zámecký vodník. Ten není vůbec zdaleka. Přišel do zámeckých pokojů z velkého rybníka, který je přímo pod okny a říkáme mu Zámecký. Sedával na velké staré vrbě, pokuřoval z voňavé fajfčičky a pozoroval měsíc a hvězdy.

A sedával tam už v 15. století, kdy dnešní barokní zámek, tehdy ještě hrádek, vlastnili Mitrovicové. Dobře je znal, vždyť pobýval ve mlýně pod zámkem. Poslouchal žabí kuňkání a ševelení větví a dohlížel na hradní život. A čas běžel…

Když Schirndingové budovali zámeckou zahradu, tak se v zámeckém jezírku ubydlela vodní víla. Tancovala po zámecké, malé ale krásné, zahradě a vodník ji chodil potají okukovat. A to je jen kousek našeho vyprávění.

Loutky představují různá období života mníšeckého panství a přizvali si k návštěvě další své přátelé z okolí. Břišní tanečnici, Neznámého prince, princeznu Růžičku i pana krále. Uvidíte taky nejmladší loutku anděla, který pozoruje lidské hemžení ze zámecké kaple a čeká, že pro něj vymyslíte jméno.

Co myslíte, jak by se měl takový anděl z nebe jmenovat? Pokud vás něco napadá, přijďte nám to říct anebo nám napište na adresu mnisek@stc.npu.cz.

Když vyhraje právě to vaše jméno, získáte zdarma vstupenky na muzikál Noc na Karlštejně, který na nádvoří zámku hrajeme poslední víkend v červnu. Těšíme se na vaše nápady. Více informací najdete na www.zamek-mnisek.cz.
 


2. 3. 2011

Líšnický slunovrat


V posledních několika letech se obec Líšnice vcelku rychle rozrůstá. Tak jako ostatní obce poblíž hlavního města představuje pro mnoho lidí tu správnou „cestu z města“, a tak se rekonstruují staré a staví nové domy skoro jako houby po dešti. Obyvatel, obzvlášť těch mladších s dětmi, přibývá, anonymity bohužel také. Není to problém jen této obce, je to obecně známý trend. Nicméně Líšnice přeci jenom jednu zvláštnost má. Bydlí v ní a v blízkém okolí poměrně silná koncentrace umělců - převážně hudebníků. Většina z nich o sobě navzájem ví, málokdy však mají příležitost setkat se společně na pódiu.
 
A tak se propojily dvě myšlenky. Tou první bylo uspořádat setkání občanů Líšnice, Varadova a Vandrlice, na kterém se lidé potkají, poznají a popovídají si. Setkání, které napomůže stmelení obce, podpoří její identitu a soudržnost. Druhou myšlenkou bylo společné setkání hudebníků – sousedů. A tak vznikl první líšnický hudební festival Líšnický slunovrat.
 
Vše se uskuteční v sobotu 18.9. 2010 od 15.00 hodin v centru obce před hasičskou zbrojnicí.
 
Na pódiu vystoupí například kapela Z Křoví Band, hudební skupina FAK, Martin Hrubý – frontman skupiny Bůhví a další. Zazpívat do mikrofonu si mohou i děti během nesoutěžní přehlídky dětských zpěváčků, zároveň bude probíhat Malá škola Petanque či bleší bazar.
 
Na akci spolupracují nejen zapálení členové Kulturního spolku Líšnice, velice aktivně se zapojili i příslušníci Sboru dobrovolných hasičů či líšnické občanské sdružení Lištička, které se soustředí na práci s dětmi a mládeží. Pomoci se snaží opravdu mnoho líšnických, a tak díky sponzorským darům je celá akce zdarma (včetně grilované uzeniny). V duchu hesla „Líšnice sobě“ zadarmo vystupují i všichni umělci. Líšničtí to totiž opravdu dělají s nadšením, láskou a především pro sebe.
 

9. 9. 2010

Pozor na hlášení pálení HZS!


Pozor na povinnost ohlašování pálení!


Plánované pálení je třeba ohlásit Hasičskému záchrannému sboru a to buď telefonátem 950 870 444 anebo prostřednictvím internetu. Na webových stránkách HZS Středočeského kraje www.hzskladno.cz je odkaz Evidence pálení, kde je možno vyplnit a odeslat jednoduchý formulář.

Pálení

Dle informací HZS nedoporučujeme, pokud nejde o vážný stav, nebezpečí nebo ohrožení, volat na tísňové linky. Mohlo by se jednat o jejich zneužití.


29. 3. 2010

Sebeobrana pro ženy - MC Oáza, Mníšek pod Brdy


Česká Asociace KravMagy a Kapapu & TOM FANTAN Dobříš
zve všechny zájemkyně starší 15 let na


KURZY SEBEOBRANY ŽEN


Sobota 27.2. 2010 – 13.00 – 17.00
v sále Městského kulturního střediska Mníšek pod Brdy
Základní kurz BASIC 1. – pro úplné začátečnice.

Neděle 28.2.2010 – 13.00 – 17.00
v tělocvičně Orel Dobříš, 28. října 451, Dobříš
Rozšiřující kurz BASIC 2. – rozšíření kurzu BASIC 1.

Plakát ke stažení ZDE

 

 

 

 


 


12. 2. 2010

Stránka