Navigace

Obsah


 

 

Stránka

Staročeské máje 2011, 14.5.2011, Mníšek pod Brdy


1


10. 5. 2011

Prvomájová ZUMBAsession v Mníšku!


1

 


27. 4. 2011

Obec Bratřínov výhodně pronajme obchod!


Obecní úřad Bratřínov

nabízí k dlouhodobému pronájmu

OBCHOD POTRAVIN

za velmi výhodných podmínek.


Tel./Fax 257 770 477

E-mail.: bratrinov@gmail.com
 

Mob.tel.: 724 130 437


26. 4. 2011

Velikonoční trhy v Klínci, neděle 24.4.2011


24.4.2011


14. 4. 2011

Jarní koncert Kristiny Höschlové na Skalce, 17.4.2011


Jarní houslový koncert


sál bývalého kláštera, Barokní areál Skalka,
Mníšek pod Brdy
sobota 17. dubna 2011, 15 hodin

P R O G R A M


Kristina Höschlová, housle, klavír
Vladimír Strnad, klavírní doprovod


Ludwig van Beethoven: Sonáta pro klavír cis-moll "Měsíční" , 1.věta
Johann Sebastian Bach: Gigue z 1.Partity B-Dur
Antonín Dvořák: Romantický kus č. 1 a 3
Henryk Wieniawski: Legenda
Julius Massenet: Meditace (z opery Thais)
Franz Schubert: Včelka
Johann Sebastian Bach: Air (Suite No. 3)
Federigo Fiorillo: Caprice No.28
Pablo de Sarasate: Playera
Niccolò Paganini: Cantabile
Niccolò Paganini: Sonáta č. 4
Vittorio Monti: Czardasz

Kristina Höschlová

2
Specializuje se na obor anesteziologie a resuscitace a obor urgentní medicína. Pracuje u záchranné služby ASČR Praha-západ, dříve také na klinice anestesiologie a resuscitace traumacentra FNKV v Praze, u letecké záchranné služby a na urgentním příjmu nemocnice Briancon, Francie a Mont Blanc Heliopteres, Avoriaz, Francie. Je členkou Společnosti horské medicíny. Byla lékařkou expedice na Mt. Everest, Nepál a na Khan Tengri, Kyrgyzstán. Hovoří francouzsky, anglicky, německy, italsky a rusky.

Od 6 let hraje na klavír a od 8 let na housle. Studovala na Hudební škole hlavního1 města Prahy u profesorek Jany Hrdličkové a Martiny Hájkové (klavír) a u profesorů Hany Metelkové a Jiřího Nováka (housle). Kristina Höschlová zahrála na housle i pod Mt. Everestem.
 

 


5. 4. 2011

Velkonoční veselice s kuřetem na zámku v Mníšku


1


5. 4. 2011

Zájezd na zámek Kozel a do Rokycan, pořádají Čisovice


Obec Čisovice
 
pořádá
 
 
ve  čtvrtek   19.   května   2011
 
 zájezd
 
na zámek Kozel a do Rokycan
 
 
-       na zpáteční cestě prohlídka
   vodního hamru v Dobřívě
 
 
odjezd autobusu : v 8,00 hod. od hasičské zbrojnice
                              v Čisovicích, přes Bojov
 
cena zájezdu :   150,- Kč na osobu
 
 
Závazné přihlášky přijímáme na OÚ v Čisovicích
do 18. května.

5. 4. 2011

Zájezd do Stavovského divadla, pořádají Čisovice


O b e c    Č i s o v i c e
 
p o ř á d á
 
v neděli 5. června 2011
 
zájezd
 
do Stavovského divadla
 
n a     h r u
 
„K u p e c    B e n á t s k ý“
 
Hrají:  Jiří Štěpnička, Jan Dolanský, Bronislav
             Poloczek, Jakub Prachař…….
 
Cena vstupenek:      100,- Kč
 
Odjezd autobusu:    ve 17,30 hod. od požární zbrojnice v Čisovicích přes Bojov
 
 

Přihlášky přijímáme na OÚ Čisovice do 31.5.2011


5. 4. 2011

Novinky.cz: Podvečerní prohlídky na loutkovém okruhu na zámku v Mníšku


Novinky.cz

Podvečerní prohlídky na loutkovém okruhu na zámku v Mníšku

Mníšecký zámek připravil na sobotu 5. března od 16.00 další netradiční program pro rodiny s dětmi. Podvečerní prohlídky, na kterých se děti setkají s loutkami v životní velikosti. A nejsou to loutky lecjaké.

Vznikly na motivy pověstí a pohádek, které se k malebnému zámku za Prahou, vztahují. Třeba takový zámecký vodník. Ten není vůbec zdaleka. Přišel do zámeckých pokojů z velkého rybníka, který je přímo pod okny a říkáme mu Zámecký. Sedával na velké staré vrbě, pokuřoval z voňavé fajfčičky a pozoroval měsíc a hvězdy.

A sedával tam už v 15. století, kdy dnešní barokní zámek, tehdy ještě hrádek, vlastnili Mitrovicové. Dobře je znal, vždyť pobýval ve mlýně pod zámkem. Poslouchal žabí kuňkání a ševelení větví a dohlížel na hradní život. A čas běžel…

Když Schirndingové budovali zámeckou zahradu, tak se v zámeckém jezírku ubydlela vodní víla. Tancovala po zámecké, malé ale krásné, zahradě a vodník ji chodil potají okukovat. A to je jen kousek našeho vyprávění.

Loutky představují různá období života mníšeckého panství a přizvali si k návštěvě další své přátelé z okolí. Břišní tanečnici, Neznámého prince, princeznu Růžičku i pana krále. Uvidíte taky nejmladší loutku anděla, který pozoruje lidské hemžení ze zámecké kaple a čeká, že pro něj vymyslíte jméno.

Co myslíte, jak by se měl takový anděl z nebe jmenovat? Pokud vás něco napadá, přijďte nám to říct anebo nám napište na adresu mnisek@stc.npu.cz.

Když vyhraje právě to vaše jméno, získáte zdarma vstupenky na muzikál Noc na Karlštejně, který na nádvoří zámku hrajeme poslední víkend v červnu. Těšíme se na vaše nápady. Více informací najdete na www.zamek-mnisek.cz.
 


2. 3. 2011

Líšnický slunovrat


V posledních několika letech se obec Líšnice vcelku rychle rozrůstá. Tak jako ostatní obce poblíž hlavního města představuje pro mnoho lidí tu správnou „cestu z města“, a tak se rekonstruují staré a staví nové domy skoro jako houby po dešti. Obyvatel, obzvlášť těch mladších s dětmi, přibývá, anonymity bohužel také. Není to problém jen této obce, je to obecně známý trend. Nicméně Líšnice přeci jenom jednu zvláštnost má. Bydlí v ní a v blízkém okolí poměrně silná koncentrace umělců - převážně hudebníků. Většina z nich o sobě navzájem ví, málokdy však mají příležitost setkat se společně na pódiu.
 
A tak se propojily dvě myšlenky. Tou první bylo uspořádat setkání občanů Líšnice, Varadova a Vandrlice, na kterém se lidé potkají, poznají a popovídají si. Setkání, které napomůže stmelení obce, podpoří její identitu a soudržnost. Druhou myšlenkou bylo společné setkání hudebníků – sousedů. A tak vznikl první líšnický hudební festival Líšnický slunovrat.
 
Vše se uskuteční v sobotu 18.9. 2010 od 15.00 hodin v centru obce před hasičskou zbrojnicí.
 
Na pódiu vystoupí například kapela Z Křoví Band, hudební skupina FAK, Martin Hrubý – frontman skupiny Bůhví a další. Zazpívat do mikrofonu si mohou i děti během nesoutěžní přehlídky dětských zpěváčků, zároveň bude probíhat Malá škola Petanque či bleší bazar.
 
Na akci spolupracují nejen zapálení členové Kulturního spolku Líšnice, velice aktivně se zapojili i příslušníci Sboru dobrovolných hasičů či líšnické občanské sdružení Lištička, které se soustředí na práci s dětmi a mládeží. Pomoci se snaží opravdu mnoho líšnických, a tak díky sponzorským darům je celá akce zdarma (včetně grilované uzeniny). V duchu hesla „Líšnice sobě“ zadarmo vystupují i všichni umělci. Líšničtí to totiž opravdu dělají s nadšením, láskou a především pro sebe.
 

9. 9. 2010

Stránka