Navigace

Obsah


 

 

Stránka

Líšnický slunovrat


V posledních několika letech se obec Líšnice vcelku rychle rozrůstá. Tak jako ostatní obce poblíž hlavního města představuje pro mnoho lidí tu správnou „cestu z města“, a tak se rekonstruují staré a staví nové domy skoro jako houby po dešti. Obyvatel, obzvlášť těch mladších s dětmi, přibývá, anonymity bohužel také. Není to problém jen této obce, je to obecně známý trend. Nicméně Líšnice přeci jenom jednu zvláštnost má. Bydlí v ní a v blízkém okolí poměrně silná koncentrace umělců - převážně hudebníků. Většina z nich o sobě navzájem ví, málokdy však mají příležitost setkat se společně na pódiu.
 
A tak se propojily dvě myšlenky. Tou první bylo uspořádat setkání občanů Líšnice, Varadova a Vandrlice, na kterém se lidé potkají, poznají a popovídají si. Setkání, které napomůže stmelení obce, podpoří její identitu a soudržnost. Druhou myšlenkou bylo společné setkání hudebníků – sousedů. A tak vznikl první líšnický hudební festival Líšnický slunovrat.
 
Vše se uskuteční v sobotu 18.9. 2010 od 15.00 hodin v centru obce před hasičskou zbrojnicí.
 
Na pódiu vystoupí například kapela Z Křoví Band, hudební skupina FAK, Martin Hrubý – frontman skupiny Bůhví a další. Zazpívat do mikrofonu si mohou i děti během nesoutěžní přehlídky dětských zpěváčků, zároveň bude probíhat Malá škola Petanque či bleší bazar.
 
Na akci spolupracují nejen zapálení členové Kulturního spolku Líšnice, velice aktivně se zapojili i příslušníci Sboru dobrovolných hasičů či líšnické občanské sdružení Lištička, které se soustředí na práci s dětmi a mládeží. Pomoci se snaží opravdu mnoho líšnických, a tak díky sponzorským darům je celá akce zdarma (včetně grilované uzeniny). V duchu hesla „Líšnice sobě“ zadarmo vystupují i všichni umělci. Líšničtí to totiž opravdu dělají s nadšením, láskou a především pro sebe.
 

9. 9. 2010

Pozor na hlášení pálení HZS!


Pozor na povinnost ohlašování pálení!


Plánované pálení je třeba ohlásit Hasičskému záchrannému sboru a to buď telefonátem 950 870 444 anebo prostřednictvím internetu. Na webových stránkách HZS Středočeského kraje www.hzskladno.cz je odkaz Evidence pálení, kde je možno vyplnit a odeslat jednoduchý formulář.

Pálení

Dle informací HZS nedoporučujeme, pokud nejde o vážný stav, nebezpečí nebo ohrožení, volat na tísňové linky. Mohlo by se jednat o jejich zneužití.


29. 3. 2010

Sebeobrana pro ženy - MC Oáza, Mníšek pod Brdy


Česká Asociace KravMagy a Kapapu & TOM FANTAN Dobříš
zve všechny zájemkyně starší 15 let na


KURZY SEBEOBRANY ŽEN


Sobota 27.2. 2010 – 13.00 – 17.00
v sále Městského kulturního střediska Mníšek pod Brdy
Základní kurz BASIC 1. – pro úplné začátečnice.

Neděle 28.2.2010 – 13.00 – 17.00
v tělocvičně Orel Dobříš, 28. října 451, Dobříš
Rozšiřující kurz BASIC 2. – rozšíření kurzu BASIC 1.

Plakát ke stažení ZDE

 

 

 

 


 


12. 2. 2010

Stránka